Rólam...

1983 májusában születtem Kecskeméten, jelenleg is itt élek, immáron két kisgyermek édesanyjaként.

Egy személyes gyermekkori élménynek köszönhetően köteleződtem el az orvosi hivatás mellett, olyannyira, hogy más lehetőség fel sem merült a pályaválasztásnál. Épp olyan tudatosan és elhivatottan készültem a gimnáziumban az orvosi egyetemre, mint amilyen lelkes és lojális vagyok azóta is a szakmám iránt. 

Diplomámat 2008-ban szereztem a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvosi Karán, a szakvizsgámat szülészet-nőgyógyászatból pedig 2013-ban tettem le cum laude minősítéssel.

Az egyetem után, az SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán dolgoztam 2012-ig, majd onnan csatlakoztam a Ceglédi Toldy Ferenc Kórház Szülészet-nőgyógyászati Osztály csapatához, ahol jelenleg is dolgozom.

Hálás vagyok, hogy pályám során volt lehetőségem széleskörű tapasztalatot szerezni mind a nőgyógyászati beavatkozásokat, mind pedig a szülészeti eseteket illetően, mert pontosan ez a komplexitás az, amiért erre a területre szakosodtam. 

Csodálatos végigkísérni a nőket a fiatalkori tanácsadástól, az anyává váláson át, a változókor állapotáig, és büszke vagyok, hogy már több, mint 1000 kisgyermek világrajövetelét segíthettem.

Végzettségeim és titulusaim

2008: általános orvosi diploma
2013: szülészet-nőgyógyászat szakorvosi végzettség
2023: adjunktusi kinevezés

Amire a legbüszkébb vagyok:

A gyermekeim.

Tisztelettel ajánlom Dr. Presenszky Szilviát! A doktornő szülész-nőgyógyászként végzett munkája nemcsak szakmai, hanem emberi szempontból is példaértékű. Kiemelkedő a hozzáállása mind a betegeihez és a hozzá forduló kismamákhoz.
Páciensei minden esetben számíthatnak figyelmes és alapos ellátásra. Részletekbe menően elemzi az adott helyzetet, és minden szükséges információt megoszt, hogy biztonságban érezzék magukat. Különös erénye a türelme: bármilyen kérdést nyugodtan, érthetően, megnyugtató módon válaszol meg, ezzel is elősegítve, hogy bizalommal forduljanak hozzá.
Munkájában rendkívüli diszkrécióval jár el, amit különösen nagyra értékelnek azok a nők, akik számára a szülészeti vagy nőgyógyászati problémák sokszor érzékeny témakört jelentenek. Empátiájával és ítélkezésmentes hozzáállásával teremt olyan légkört, amelyben a páciensek bátran megoszthatják vele a problémáikat, és segítséget kaphatnak az esetlegesen nehéz döntéseikhez is. Nemcsak kiváló orvos, hanem példamutató ember is. Munkája nemcsak páciensei életére van pozitív hatással, hanem hozzájárul az egészségügyi ellátás minőségének emeléséhez is.
- Müllerné Vincze Izabella

Szeretné megosztani a személyes történetét, tapasztalatait?